رزرو هتل

معرفي هتل هاي ايران و آشناي با سايت هاي رزرو هتل

چگونه در سفر هتل مناسب انتخاب كنيم؟

انتخاب هتل مناسب هميشه يكي از مهم‌ترين دغدغه‌ها در طول سفر بوده است. چه به تنهايي و براي كار سفر كنيد چه با اعضاي خانواده و به قصد تفريح، آسودگي در طول اقامت شبانه از اهميت بالايي برخوردار است. ( بهتر است هنگام سفر به شهر ها  بهترين هتل ها را با هم مقايسه كنيد مثلا" براي تهران دو هتل بزرگ هتل آزادي تهران و هتل استقلال تهران را با هم مقايسه و از نظر قيمت و كيفيت بهترين را انتخاب كنيد .

از آنجا كه هر مسافر داراي نيازهاي مختلفي است، هنگام انتخاب هتل بايد اولويت ها از پيش مشخص شوند. پس بهتر است پيش از سفر از خود بپرسيد كدام يك از انواع اقامتگاه ها مورد نيازتان است و چه ميزان از بودجه سفرتان را به آن اختصاص مي دهيد. اگر سفري كاري در پيش داريد، موقعيت مكاني محل اقامت شما و سكوت و آرامش آن از اهميت بالايي برخوردار است.

در سفرهاي خانودگي اما بهتر است به امكانات تفريحي هتل و همچنين مراكز خريد و جاذبه هايي كه در اطراف آن وجود دارد، بيشتر توجه كنيد.

هتل مناسب

انواع هتل :
مثلاً در يك شهر باستاني هتل هايي كه به محل هاي باستاني شهر و جاهاي ديدني نزديك ترند از اين دست محسوب مي شوند. و يا در شهر هايي كه قالب نمايشگاهي دارند هتل هاي نزديك محل هاي برگزاري نمايشگاه ها اين چنين اند. همين طور شهر هاي تجاري و مراكز تجاري و بيزنسي آن شهرها. در مقابل، هتل هايي كه در اطراف شهر واقع شده اند از يك سو امكانات بيشتري به مسافر مي دهند و از سوي ديگر ارزان ترند.
موقعيت مكاني هتل:
در سفرهاي تفريحي يا زماني كه به هواي ديدني هاي يك شهر به آن سفر مي كنيد، اگر موقعيت هتل دور از مراكز خريد يا جاهاي ديدني شهر باشد، مجبور خواهيد بود براي تردد در شهر از تاكسي استفاده كنيد. تاكسي در بعضي شهرها واقعا گران است. انتخاب نادرست محل هتل مي تواند تمام صرفه جويي شما در انتخاب هتل با قيمت مناسب تر را بر باد دهد!

حالا در اين جا براي ما دو سوال پيش مي آيند :
۱.چطور جاي مناسب را تشخيص دهيم
براي پاسخ به اين سوال بايد گفت جاي مناسب به هدف شما از سفر برمي گردد. بعنوان مثال وقتي به استانبول سفر مي كنيد اگر قصد ديدن جاهاي تاريخي را داريد بهتر است هتل شما در منطقه ي «سلطان احمد» واقع شده باشد. اما اگر قصد خريد داريد يا براي كار اداري به استانبول مي رويد منطقه ي «تقسيم» انتخاب مناسب تري است.
۲.چطور هتلي نزديك به آن جا بگيريم؟
تك تك هتل هاي شهرها و كشورهاي مختلف در سايت الي گشت، بخش رزرو هتل وجود دارند. شما با يك جستجوي كوتاه مي توانيد هتل هاي مورد نظرتان را پيدا كنيد .
درجه بندي هتل ها
چيزي كه در اين جا مهم است آن است كه تعداد ستاره براي هتل لازم هست اما كافي نيست. پارامترهاي ديگري در مورد هتل وجود دارد كه آن ها را هم بايد در كنار تعداد ستاره هاي هتل گذاشت و بر اساس مجموع آن ها اقدام به انتخاب نمود.
كيفيت غذا و سرويس هتل، امكانات پذيرايي و برنامه هاي خاص خصوصا براي بچه ها ، چشم انداز هتل، تنوع اتاق ها و اندازه و امكانات داخل آن ها، امكانات رايگان هتل نظير استخر سرپوشيده و روباز و ماساژ و محل ورزش، سهولت دسترسي به اطراف و موقعيت، آشنا بودن كارمندان هتل به زبان انگليسي و مفيد بودن آنها در زماني كه از آنها راهنمايي مي خواهيد و نكاتي از اين دست، در كنار تعداد ستاره هاي هتل ،تعيين كننده درجه و كيفيت واقعي هتل هستند. همين طور ممكن است براي شما نكات خاصي مهم باشد. فضاي هتل و طراحي دكوراسيون كه مي تواند محلي يا مدرن باشد، اتاق بالكن داشته باشد ، اينترنت بي سيم حتما درون اتاق قابل دسترسي باشد حتي اگر رايگان نباشد و يا مواردي ديگر از اين گونه كه در نگاه اول ممكن است اصلا به چشم نيايد اما روز شما را بسازد.
از طرف ديگر كاملا ممكن است براي كسي كه به يك سفر كاري رفته يا براي ديدن جاهاي ديدني به اروپا سفر كرده، هتل، تنها نقش خوابگاه را بازي كند كه در اين صورت بسياري از پارامترهاي فوق اصلا مهم نخواهد بود! به همين خاطر براي چنين سفرهايي گرفتن يك هتل ۵ ستاره و حتي ۴ ستاره احتمالا فقط هدر دادن پول است! به شرط آن كه اگر هم هتل ٣ ستاره گرفتيد، پيشاپيش مطمئن شويد كه هتل خوبي انتخاب مي كنيد.
حتما پيش از رزرو هتل مطمئن شويد كه چه امكاناتي همراه اين رزرواسيون به شما تعلق مي گيرد و آن ها را از هتل بخواهيد. ممكن است كسي اين وسط فراموش كرده باشد كه اتاق شما با صبحانه رزرو شده!
و دست آخر اما شايد مهم تر از همه ببينيد افرادي كه قبل از شما به اين هتل رفته اند چه نظري دارند.

توصيه هاي آخر

۱. اگر هتل خود را حدود دو سه ماه پيش از سفر رزرو كنيد، معمولاً تخفيف خوبي به شما تعلق خواهد گرفت و اگر هم بخواهيد آن را كنسل كنيد هزينه ي ناچيزي از پرداخت شما كسر و مابقي به شما بازگردانده مي شود. معمولاً اين كار ارزشش را دارد. از طرف ديگر هر چه به روزهاي آخر نزديك شويد علاوه بر اين كه انتخاب هايتان محدود مي شود قيمت نيز بي رحمانه بالا مي رود!
۲. اگر شهر مقصد، سرويس مترو يا اتوبوس درون شهري خوبي دارد سعي كنيد هتل خود را در نزديكي ايستگاه بگيريد. حمل و نقل درون شهري خصوصاً در يك شهر غريب مي تواند معضلي باشد.
۳. اگر براي مناسبتي خاص سفر مي كنيد، مثلا سفر ماه عسل يا سالگرد ازدواج، اين را به هتل بگوييد. معمولاً سعي مي كنند كارهايي خاص براي شما بكنند كه از اين سفر هميشه به خوشي ياد كنيد.
۴. صبحانه هتل خصوصاً اگر هتل لوكسي رزرو كرده ايد مي تواند حدود ٢٠ تا ۴٠ يورو برايتان هزينه داشته باشد. براي سفر كاري و تجاري گزينه بسيار خوبي است. اما اگر براي ديدن جاهاي ديدني رفته ايد احتمالاً ماجراجويي پيدا كردن كافه اي در شهر و خوردن صبحانه اي مخصوص آن شهر، هم خاطره بهتري برايتان مي سازد و هم ارزان تر تمام مي شود.
۵. فهرست امكانات و شرايط اتاق را حتما پيش از رزرو، كامل و دقيق مطالعه كنيد. شرايط تعريف شده براي فرزند و سن و سالش و وضعيت تخت براي او، شرايط كنسل كردن رزرواسيون، ساعت Check in به هتل و ساعت Check out از هتل و هر گونه شرط و شروط ريز و درشت كه دانستن آن ها مي تواند به شما كمك كند.
۶. يكي از مواردي كه لازم است بدان دقت كنيد آن است كه آيا قيمت اعلام شده براي هتل دربرگيرنده ماليات ها و هزينه هاي جانبي نيز هست يا خير. سايت ها يا مراكز رزرواسيون گاهي از اين امر براي بهتر نشان دادن قيمت هاي خود استفاده مي كنند اما زماني كه مي خواهيد هتل را رزرو كنيد ١٠ تا ٢٠ درصد هزينه ي اضافه بر روي صورتحساب خود مشاهده مي كنيد!
۷. نكته ديگري كه در مطالعه شرايط اتاق بايد بررسي كنيد آن است كه كدام يك از امكانات هتل براي شما رايگان است و كدام يك مستوجب هزينه. مثلاً در بسياري از هتل ها استفاده از باشگاه ورزشي هتل رايگان است اما در مقابل استفاده از وسايل داخل يخچال خود اتاق هزينه در بر دارد، آن هم بسيار بالاتر از قيمت همان خوردني يا آشاميدني اگر آن را از فروشگاه بخريد! فهرست اين هزينه ها معمولاً در پايان مدت اقامت شما و در زمان تسويه حساب و ترك هتل در قالب صورتحساب در اختيار شما قرار مي گيرد و بايد آن را بپردازيد.
۸. اگر سن فرزند شما بيش از ۶ سال است ديگر از نظر هتل خردسال محسوب نمي شود و بايد او را فردي بزرگسال فرض كنيد. در مورد كودكان زير ۶ سال هم شرايط هتل ها با هم فرق مي كند كه بايد پيش از سفر حتماً بررسي كنيد.
۹. ضمناً اگر با فرزند خود سفر مي كنيد بهتر است پيش از سفر جست و جويي بكنيد. هتل هايي هستند كه از صبح تا شب كلي برنامه براي فرزندان شما دارند و تمام روز آن ها را سرگرم مي كنند.

ش


برچسب: هتل، رزرو هتل،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۳۷:۵۲ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع: