رزرو هتل

معرفي هتل هاي ايران و آشناي با سايت هاي رزرو هتل

5 هتل عجيب ايران

شايد تصاوير زيادي از هتل هاي زيبا، شيك و گران‌قيمت جهان ديده‌ باشيد، ولي آيا مي‌دانيد عجيب‌ترين هتل‌هاي ايران در كجا قرار دارند؟ اگر اهل سفرهاي ماجراجويانه باشيد ترجيح مي‌دهيد به جاي رزرو هتل لوكس پنج ستاره، جايي را انتخاب كنيد كه علاوه بر راحتي، نياز كنجكاوي و طبيعت‌گردي شما را هم برطرف كند. جايي كه بتوانيد با منظره‌ي يك درياچه يا يك دشت و نوازش يك نسيم از خواب بيدار شويد. اگر عاشق چنين سفري هستيد پس اين نوشته را بخوانيد تا با عجيب‌ترين اقامتگاه‌هاي كشورمان آشنا شويد.

 

اقامت در يك غار شخصي : هتل صخره‌اي لاله كندوان

تا به حال دل‌تان خواسته كه يك غار شخصي براي خودتان داشته باشيد و شبي را مثل انسان‌هاي اوليه در غار بگذرانيد؟ پس بهتر است سفري به تبريز داشته باشيد و هتل صخره‌اي لاله كندوان را از نزديك ببينيد. هتل صخره‌اي لاله كندوان جايي در دل كوه قرار دارد، تمامي اتاق‌هاي آن از سنگ تراشيده ‌شده‌ و سومين هتل سنگي معروف جهان است. اگر به اين هتل صخره‌اي سري بزنيد، با معماري‌‌اي آشنا مي‌شويد كه چشم هر بيننده‌اي را به خود مي‌نوازد. با اقامت در اين هتل مي‌توانيد از طبيعت كوهستاني و زيباي روستاي كندوان لذت ببريد. همچنين مي‌توانيد عسل و گياهان اين منطقه را كه خواص درماني زيادي دارند نيز خريداري كنيد. همه ساله توريست‌هاي زيادي براي ديدن اين هتل به تبريز سفر ‌مي‌كنند تا تجربه‌ي يك شب اقامت در يك غار شخصي را براي خود رقم بزنند.

 

اما جالب است بدانيد مشابه همين هتل در كشور تركيه نيز قرار دارد كه البته براي ديدن آن مجبوريد هزينه‌ي بيشتري صرف كنيد. هتل پنج ستاره يوناك كه در منطقه كاپادوكيا در روستاي اورگوپ كشور تركيه قرار دارد، يك هتل سنگي است كه قدمت آن به قرن پنجم ميلادي مي‌رسد و تمامي اتاق‌ها و ستون‌هاي آن از سنگ ساخته شده است. اين هتل كه درون ۶ غار متصل به هم ساخته شده، در مجموع ۳۰۰ سوئيت را در دل كوه جاي داده است. چشم‌انداز اين هتل به سمت كوه‌هايي است كه به دودكش جن و پري مشهورند.

 

در آغوش خليج‌فارس : هتل ترنج كيش

هتل‌هاي دريايي در سراسر دنيا طرفداران خاص خود را دارند. تجربه‌ي دلنشيني خواهد بود وقتي يك غذاي دريايي تازه را در يك رستوران بدون سقف و با منظره‌ي دريا ميل مي‌كنيد و زير پايتان يك كف شيشه‌اي است كه مدام ماهي‌ها زيرش وول مي‌خورند. خبر خوش آنكه اگر اين تجربه براي‌تان وسوسه‌انگيز است، مي‌توانيد سري به هتل ترنج كيش بزنيد. هتل ترنج كيش كه بر روي آب‌هاي نيلگون خليج‌فارس ساخته شده، مي‌تواند يك خاطره‌ي رؤيايي را براي شما رقم بزند. با اقامت در اين هتل مي‌توانيد يكي از دل‌انگيزترين غروب‌هاي آفتاب را در همين كشور خودمان ببينيد. مي‌توانيد وسط دريا باشيد و يك دل سير هواي تازه‌ي دريايي نوش جان كنيد. مي‌توانيد روي كف شيشه‌اي اتاق‌ها راه برويد و به درياي زير پايتان بنگريد. حتي اگر براي بار هزارم به كيش سفر مي‌كنيد، با اقامت در هتل ترنج مي‌توانيد مطمئن باشيد كه تجربه‌تان از اين سفر منحصربه‌فرد خواهد بود.

 

مشابه اين تجربه را مي‌توانيد در برخي مناطق ديگر مثل مالديو، مالزي، جزاير كارائيب و… داشته باشيد. هتل دريايي سينامون هاكورا هورا كه در مالديو قرار دارد، يكي از اين هتل‌هاست كه تجربه‌ي يك اقامت شگفت‌انگيز را براي شما به همراه دارد. تمامي اتاق‌هاي اين هتل زيبا، رو به ساحل‌اند و دور تا دور جزيره قرار دارند. قدم زدن و پياده‌روي در محيط آرام، زيبا و سرسبز هتل، همراه با يك چشم‌انداز دريايي، سفري خوش را براي شما رقم مي‌زند.

 

تجربه‌اي به داغي شن‌‌هاي كوير : هتل كويري بالي

اگر عاشق شن‌هاي داغ و طلايي كوير هستيد و مي‌خواهيد روي اين شن‌ها آزاد و رها غلت بزنيد، حتما تجربه‌ي يك شب اقامت در هتل كويري بالي براي‌تان استثنائي خواهد بود. اين اقامتگاه كويري در منطقه‌ي خور و بيابانك استان اصفهان قرار دارد و بزرگ‌ترين هتل كويري مركز ايران است. هتل بالي ۳۲ اتاق دارد كه تعدادي از آنها همچون ديگر هتل‌ها داراي تختخواب و… است و تعدادي از اتاق‌هاي ديگر سنتي هستند و در آنها خبري از تخت، ميز و صندلي نيست و به صورت كاملا سنتي طراحي و چيده شده‌اند. در اين اتاق‌ها كه ديوارهاي كاه‌گلي دارد، از رختخواب‌هاي پنبه‌اي و لحاف‌هاي مخمل قرمزرنگ قديمي استفاده شده كه ديدن آن، زندگي در گذشته را تداعي مي‌كند. شما مي‌توانيد يك شب خاطره‌انگيز را در اين هتل براي خود رقم بزنيد و لذت ديدن آسمان پرستاره‌ي كوير را به خود هديه كنيد. همچنين مي‌توانيد با پاي برهنه بر روي شن‌هاي داغ كويري بدويد و يا شترسواري را امتحان كنيد.

 

نمونه‌ي مشابه هتل بالي، هتل باب‌الشمس است كه در دبي قرار دارد. اين اقامتگاه باشكوه در دل كوير واقع شده و از محيطي كاملا عربي برخوردار است. ساختمان هتل باب‌الشمس دبي به صورت قلعه‌اي سنتي طراحي شده است. اين هتل رؤيايي داراي موقعيت مكاني منحصربه‌فرد بوده و از تفريحات مختص كوير چون شترسواري، ماشين‌سواري در كوير و… بهره‌مند است. هواي كويري اين منطقه، لذت آب‌تني در استخر هتل را صدچندان مي‌كند.

 

شبي زير سقف‌هاي كپري

زماني خانه‌هاي كپري نشانه‌ي فقر بود، اما اگر امروزه به شما پيشنهاد بدهند شبي را زير چنين سقفي بخوابيد چه حسي پيدا مي‌كنيد؟ حتما براي‌تان جالب خواهد بود كه كمي هم زندگي گذشتگان را تجربه كنيد. هتل قلعه گنج كرمان كه اولين و تنها هتل كپري در دنياست، يكي از جذاب‌ترين اقامتگاه‌هايي هست كه هر جهانگردي آرزوي اقامت در آن را دارد. اين هتل ۳۰ اتاق دارد كه تمامي اتاق‌هاي آن از مصالحي چون توپ يا لَهَر درخت نخل و درختچه‌ي داز ساخته شده‌اند و براي توريست‌هاي خارجي جذابيت ويژه‌اي دارند. هتل قلعه گنج كرمان اگرچه معماري كاملا سنتي‌اي دارد، اما تمامي استانداردهاي يك هتل امروزي را داراست. اين هتل كپري برخلاف سازه‌هاي ديگر، هيچ‌گونه آلودگي زيست‌محيطي ندارد و دوستدار محيط زيست است. شما مي‌توانيد با اقامت در اين هتل، سبك متفاوتي از يك سفر ماجراجويانه را تجربه كنيد و با شيوه‌ي زندگي كردن مردم آن منطقه آشنا شويد.

 

هتلي بر بلنداي تاريخ : هتل بين‌المللي لاله بيستون

اگر اين انتخاب را داشته باشيد كه در دل يكي از اماكن توريستي و تاريخي دنيا اقامت كنيد، آيا اين شانس را به راحتي از دست مي‌دهيد؟ شايد باورتان نشود هتل بين‌المللي لاله بيستون كرمانشاه كه همين‌جا بغل گوش خودمان است، در دل كوه بيستون هشتمين اثر جهاني ايران قرار دارد و به فرم چهار ايواني سنتي در ناحيه‌‌اي‌ كوهستاني و خوش آب‌و‌هوا ساخته شده است. اين هتل در مساحت ۶,۰۰۰ متر، ظرفيت ۱۰۰ مهمان را داراست و اين امكان را به شما مي‌دهد كه با باز كردن پنجره‌‌ي اتاق‌هايش نماي كوه بيستون را نظاره‌گر باشيد. زيبايي هتل كاروان‌سراي لاله را كاخ نيمه‌تمام ساساني، پل كهنه، پل كاروان‌سراي صفوي، كتيبه بيستون، پل خسرو، پرستشگاه پارتي، مجسمه هركول، طاق‌بستان و غار شكارچيان كامل مي‌كند. اگر به تاريخ و تمدن ايران‌زمين علاقه داشته باشيد، اقامت در اين هتل مي‌تواند سفر خوشي را براي شما رقم بزند و تاريخ غرورآميز ايران‌زمين را براي‌تان به تصوير بكشاند.

اما اگر قصد سفر به تهران را داريد براي اقامت آرام و كم نظير با رزرو هتل آزادي تهران يا هتل استقلال تهران يا هتل اسپيناس پالاس تهران خاطره ي سفري خوش را براي خود و خانواده ي هود رقم بزنيد .

ز


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۰۵:۵۲ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع: