رزرو هتل

معرفي هتل هاي ايران و آشناي با سايت هاي رزرو هتل

زندگي نامه جي ويلارد ماريوت :

هتل‌هاي ماريوت در جهان بسيار معروفند، ولي كمتر كسي مي‌داند كه صاحب آن‌ها كارش را از دكه‌هاي كوچك فروش نوشيدني شروع كرد. «جان ويلارد ماريوت» در تاريخ 17 سپتامبر 1900 در دهكده ماريوت در يوتا آمريكا چشم به جهان گشود. او دومين فرزند در ميان هشت فرزند «هايروم» و «الن موريس» بود.جي. ويلارد كه «بيل» ناميده مي‌شد از همان دوران كودكي شروع به پرورش گوسفند و چغندر قند در مزرعه كوچك خانوادگي‌شان كرد. او به سرعت ياد گرفت كه به درايت و خلاقيت‌هاي خودش تكيه كند. چند سال بعد او گفت: «پدرم وظايف يك مرد بزرگ را به من بخشيده بود. او به من مي‌گفت كه چه چيزي بايد انجام شود اما هيچ‌گاه درباره روش اجراي آن چيزي نمي‌گفت. وظيفه من بود تا راهي براي آن كار پيدا كنم.

b2ap3_thumbnail_141028.jpg


در 13 سالگي، ماريوت به دنبال كسب‌وكاري براي خودش رفت و با ياري گرفتن از خواهران و برادران كوچك‌ترش شروع به كاشت كاهو در چند جريب قابل كشاورزي از مزرعه‌شان كرد. برداشت و فروش كاهوها در آخر تابستان دو هزار دلار براي او عايدي داشت كه تمام آن را سريعا تقديم پدرش كرد. سال بعد، هايروم با اطميناني كه به پسر بزرگش پيدا كرده بود او را براي فروش سه هزار گوسفند، بدون همراه و به‌وسيله قطار به سانفرانسيسكو فرستاد.

هرچقدر كه بيل بيشتر شيفته عظمت كوه‌هاي راكي مي‌شد، بيشتر به زندگي‌اي فراتر از مزرعه خانوادگي فكر مي‌كرد. بدون آموزش، افق‌هاي پيش روي او اندك بود. ماريوت، بعد از اتمام ماموريتي دو ساله براي كليساي مورمن در نيوانگلند، براي كسب مدرك كالج، در سال 1921 به يوتا بازگشت و شهريه تحصيل را با كارهاي كوچكي همچون فروش محصولاتي مثل زيرپيراهن‌هاي پشمي جور كرد.

وقتي به زمان اتمام تحصيل در دانشگاه نزديك ‌شد، به فكر شروع كاري در پايتخت، هزاران كيلومتر آن طرف‌تر، افتاد.

او و شريكش، بعد از اينكه نتوانستند در يك مسافرت تابستاني به واشينگتن يك نوشيدني خنك بيابند، در ماه مي سال 1927 دكه‌اي با 9 صندلي افتتاح كردند تا به مردم نوشيدني‌هاي خنك بدهند.

 ماريوت و هيو كالتون 6 هزار دلار براي خريد تجهيزات مغازه كوچكشان خرج كردند. كارشان تازه پر و بال گرفته بود كه بعد از دو هفته ماريوت براي عمل به قولي به يوتا شتافت. اين قول چيزي نبود جز ازدواج با آليس شيتز. آن‌ها در 9 ژوئن، درست يك روز بعد از فارغ‌التحصيل شدن آليس از دانشگاه يوتا، در سالت‌ليك سيتي ازدواج كردند. ماه عسل آن‌ها سفري طولاني به واشينگتن با اتومبيل فورد مدل تي بود.

او اجازه فروش غذاي داغ را گرفت كه به «هات شاپ» مشهور شد. در سال 1931، شش «هات شاپ» در منطقه وجود داشت.

ماريوت به دقت و با ارزيابي مناطق بر اساس حجم رفت و آمد اقدام به گسترش رستوران‌ها مي‌كرد. او و همسرش در گوشه يك خيابان مي‌ايستادند و ماشين‌هايي كه تردد مي‌كردند را مي‌شمردند.

ماريوت اولين هتلش را سال 1955 ساخت. با افتتاح هتل‌هايش، رشد او بسيار سريع شد و در اواخر دهه 1960 با تهيه غذاهاي حاضري، قهوه‌خانه‌ها، غذاهاي مكزيكي و... درآمدش بسيار بالا رفت و فروش او از حدود 100 ميليون دلار در اواسط دهه 1960 به ميلياردها دلار در دهه‌ 80 ميلادي رسيد.

جي.ويلارد ماريوت در 58 سالي كه بعد از آن زندگي كرد، هرگز استراحت نكرد. او تا زمان مرگش در آگوست 1985 دائما در حال اضافه كردن مكان‌هاي جديد، بهبود روندها و توسعه سرمايه‌گذاري‌هايش بود؛ به محل‌هاي دوردست سركشي مي‌كرد و اعضاي دائما در حال افزايش خود را رمز موفقيت كارش مي‌دانست. او با فكر درباره كارش تنفس مي‌كرد، غذا مي‌خورد و به روياپردازي مي‌پرداخت. حتي وقتي كه پسر بزرگش بيشتر مسئوليت‌هاي بزرگ را بعد از معرفي به‌عنوان رئيس شركت در سال 1972 برعهده گرفت. او هميشه به مديران ماريوت پيشنهاد مي‌كرد: ‌«مراقب كارمندانتان باشيد تا آن‌ها نيز از مشتريانتان مراقبت كنند».

اهميت دادن به ديگران براي اين مدير، فقط به شركت خودش محدود نبود بلكه شامل موارد ديگري همچون كليسا، خيريه و كشورش نيز مي‌شد. او در كنار قبول سمت‌‌هايي در رهبري كليساي مرمون، وقت و پولش را به حمايت از چيزهايي كه برايش عزيز بود، مخصوصا آموزش، اختصاص مي‌داد.

در سفري كه مدتي قبل از مرگش به نيوهمپشاير داشت، فلسفه‌اي را كه در تمامي زندگي‌اش به آن اعتقاد داشت بيان كرد: «انسان بايد هميشه سازنده باشد و مشغول به سازندگي. او بايد هميشه در چيزهايي كه در اين دنياي شگفت‌انگيز رخ مي‌دهد شراكت كند. بايد جوري باشد كه بشود رويش حساب كرد. بايد واقعا زندگي كند و هر روز را تا روز مرگش به حساب بياورد. گاهي اين كار دشوار است ولي چيزي است كه من هميشه به‌دنبال انجام بوده‌ام.

آيا شركت هتلداري ماريوت به بزرگترين شركت هتلداري دنيا تبديل خواهد شد ؟

در حالي كه پيش از اين نام گروه هتل هاي حيات و برخي شركت هاي چيني به عنوان خريداران احتمالي سهام گروه هتل هاي استاروود در ميان بود، حالا اين گروه هتل هاي ماربوت است كه قصد دارد با انجام اين خريد بزرگ، خود را به عنوان بزرگ ترين گروه هتلي جهان معرفي كند.
در اين باره خبرها حاكي از توافقات اوليه طرفين است كه طي آن يك گروه يا برند مشترك از اين دو نام مطرح صنعت هتل جهان پا به عرصه خواهد گذارد تا در مشاركتي دو طرفه، بزرگ ترين شركت هتلي جهان را به نام ماريوت رقم بزنند. مشاركتي كه طي آن تمامي برندهاي بين المللي و lifestyle گروه هتل هاي استاروود از جمله Sheraton marque، ultra-luxury St Regis و نيز W          Hotels   با حضور ماريوت در بخش هتل هاي لوكس تركيب خواهد شد تا به همراه بخش ريزورت هاي طرفين، يك مجموعه مشاركتي بزرگ را شكل دهند.
بدين ترتيب اين مجموعه مشترك با بيش از 5500 هتل و بيش از يك ميليون و يكصد هزار اتاق در سراسر جهان، خواهد توانست با خلق فرصت هاي بيش تر براي جذب مشتريان، سود سرشاري را نصيب سهامداران خود كند. بر طبق اين معامله قرار است سهامداران استاروود صاحب 37 درصد سهام كل مجموعه مشترك شوند تا بدين ترتيب رقم پرداختي از سوي ماريوت به عدد 12.2 ميليارد دلار برسد كه 11.9 ميليارد دلار آن از بابت سهام ماريوت و 340 ميليون دلار نقد بابت 170ميليون سهم استاروود است.
گفتني است كه استاروود پيش از اين با خريد 200 ميليون دلاري گروه مهمان نوازي Protea در افريقاي جنوبي و نيز خريد 134 ميليون دلاري گروه هتل هاي دلتاي كانادا، گستره دارايي هاي خود در اين دو منطقه را افزايش داده بود.
قرار است معامله فوق تا اواسط سال آينده ميلادي به سرانجام برسد.

ش


برچسب: هتل، رزرو هتل،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۲۷:۰۷ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع: