رزرو هتل

معرفي هتل هاي ايران و آشناي با سايت هاي رزرو هتل

AVAYA Vantage نوآورانه، تمام شيشه اي و تركيبي از تلفن و ديگر برنامه هاي كاربردي براي هتلداري مدرن

در نمايشگاه HiTec تورنتو، يكي از مدرن ترين دستاوردهاي آوايا در صنعت هتلداري رونمايي شد. اين نمايشگاه كه به دستاوردهاي تكنولوژي در عرصه هتلداري با رويكرد بهينه سازي ابزارهاي دسترسي مهمان به سرويس هاي هتل مي پردازد، با يكي از شيك ترين و كاربردي ترين ابزارهاي مبتني بر تكنولوژي و ارائه شده توسط شركت آوايا (AVAYA) مواجه گرديد.

AVAYA Vantage ضمن ارائه سرويس هاي تلفني، قابليت كنترل و مديريت دماي اتاق، نور اتاق و ديگر سنسور هاي محيطي را داشته و اضافه بر آن امكان دسترسي به اينترنت، برنامه هاي سرگرم كننده و سرويس هاي نرم افزاري بسياري را فراهم مي نمايد.

قابليت انعطاف پذيري و توسعه پذيري AVAYA Vantage به هتلداران اجازه مي دهد تا مطابق با ويژگي، قابليت ها و نيازهاي هتل خود نسبت به طراحي و آماده سازي آن اقدام نمايند.

 

اين دستگاه بدون داشتن دكمه هاي مكانيكي و با صفحه نمايش بزرگ و لمسي خود تجربه ي جديدي از دريافت خدمات هتل را به مهمانان ارائه مي دهد. لذت بردن از امكانات هتل بسادگي براي مهمانان فراهم است و فقط كافي است كه بر روي صفحه نمايش لمسي و شيك اين دستگاه سرويس مورد نظر خود را انتخاب كنند.

شركت آوايا (AVAYA) كه همواره پيشتاز عرصه تكنولوژي در زمينه سيستم هاي ارتباطي مبتني بر شبكه شامل مراكز تلفن تحت شبكه يا ويپ، مراكز تماس (كال سنتر و كانتكت سنتر)، ارتباطات يكپارچه و سيستم هاي كنفرانس ويدئويي بوده است و در طراحي و توليد دستگاه هاي مبتني بر تكنولوژي پيشگام و رهبر در جهان است، اين مرتبه نيز با ارائه چنين دستگاهي انقلابي شگرف در عرصه هتلداري و ارائه خدمات به مهمان پديد آورده است.

آوايا براي انعطاف پذيري بيشتر Vantage اقدام به ارائه SDK (برگرفته از Software Development Kit) به شركت هاي توسعه دهنده ي بسيار نموده است تا با طراحي هاي اختصاصي برايهتل ها و بيمارستان ها و ديگر مراكز مشابه، رابط هاي كاربري دلخواه و مورد نظر خود را براي اين دستگاه مدرن توليد نمايند.

ز

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۱۹:۲۶ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع:

صنعت هتلداري و گذر از مديريت سنتي

شيوه‌هاي مختلف كسب درآمد براي روشن نگه‌داشتن چراغ هتل چقدر مهم است؟

آيا رضايت مهمان در اين فرايند مورد توجه قرار مي‌گيرد؟ آيا شرايط فصلي بودن برخي هتلها ملاك بالا بردن قيمت‌هاست كه با اعتراض بسياري از مسافران نيز مواجه مي‌شود؟ به‌نظر مي‌رسد مديريت سنتي و مديريت صنعتي در تقابل با يكديگر هستند. دوران مديريت سنتي سال‌هاست به پايان رسيده و هتلدارها چه بخواهند چه نخواهند در مرحله گذر از سيستم كهنه به نو قرار مي‌گيرند و مشتريان مدرن نيز در پي بهره‌مندي از ويژگي‌هاي خاص يك هتل هستند. مدير هتل بايد توانايي تشخيص كارمند خلاق را داشته باشد.

گاه مشاهده شده كه بسياري از نيروهاي انساني بالقوه به‌دليل عدم‌آشنايي مديران با خلق و خوي كارمندان كه شايد هوش و ذكاوت قابل توجهي نيز داشته باشند ازدست مي‌روند يا آنكه آن مدير همواره نگران است كه نيروي مستعد منجر به فروپاشي پايه‌هاي مديريتي او شود. مديراني كه نگاه مدرن به علم هتلداري دارند به‌دنبال كارمندان خلاق و باانگيزه هستند تا پست‌هاي كليدي را در اختيار اين گروه از كارمندان قرار بدهند، در ميان ديگر كاركنان هتل نيز انگيزه، خلاقيت و نوآوري ايجاد كنند و آنها نيز ابتكار عمل را در دست بگيرند. بايد توجه داشت كه رمز موفقيت يك هتلدار تنها كسب درآمد از هتل نيست.

محور و شاكله اصلي موفقيت يك هتل بررسي رضايتمندي مهمانان آن است و اين مسئله ارتباط تنگاتنگي با انتخاب مدير، كاركنان و فضاي يك هتل دارد. مديراني كه به صنعت هتلداري نگاه مدرن دارند كارمندان خود را در كسوت يك مشتري تلقي مي‌كنند و كارمندان نيز به شايستگي از محل كار خود ياد مي‌كنند كه تأثير زيادي در جذب مشتريان يك هتل دارد. مديران هتلها بايد در انديشه خلق ارزش‌هايي باشند كه ادراك مشتريان بر آن شكل گرفته و بسيار نامحسوس است. در كلام پاياني بايد گفت كه مشتري يك هتل خريدار ويژگي‌هاي هتل مورد علاقه خود است.
ز


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۱۳:۲۴ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع:

تفاوت انواع اتاق در هتل

اتاق يك نفره : اتاق يك نفره كه سينگل ناميده مي شود . داراي يك تخت مي باشد و اختصاراً با علامت SGL نشان داده مي شود .

اتاق دو نفره :  اتاق دو نفره كه دبل يا توئين ناميده مي شود . دبل يعني اتاقي كه يك تخت دو نفره به هم چسبيده دارد و توئين اتاقي است كه دو تخت مجزا دارد و اختصاراً با علامت DBL نشان داده مي شود .

اتاق سه نفره :اتاق سه نفره كه تريپل ناميده مي شود . داراي 3 تخت تك نفره و يا يك تخت تك نفره و يك تخت دونفره به هم چسبيده مي باشد و اختصاراً با علامت TPL نشان داده مي شود .

سوئيت  Suite: به اتاقي گفته مي شود كه قسمت جلوي آن مختص پذيرايي و پشت آن اتاق خواب قرار گرفته است ، در بعضي از هتل ها قسمت پذيرايي در پايين و چند پله بالاتر اتاق خواب و حمام قرار دارد ( دوبلكس ) البته مي توان در سوئيت يك آشپزخانه كوچك نيز داير نمود .

آپارتمان  Apartment  :عبارت است ازيك هال و پذيرايي با يك ، دو و يا سه اتاق خواب كه هر كدام داراي دو تخت است . در صورتي كه دواتاقه باشد، معمولاً يك اتاق ( دبل ) يك تخت دو نفره و اتاق ديگر توئين، دو تخت يك نفره خواهد داشت .هر آپارتمان يك حمام مشترك دارد و يك آشپزخانه كوچك.معمولاً در قسمت پذيرايي به تعدادكافي صندلي يا مبل راحتي وجود دارد.

استوديو Studio : به اتاقهايي گفته مي شود كه در بدو ورود به شكل اتاق پذيرايي ديده مي شود ولي در صورتي كه مبلها يا كاناپه ها را به صورت تختخواب در آورند حكم اتاق خواب را خواهد يافت، از اين رو روزها اتاق پذيرايي و شبها اتاق خواب است .البته كاناپه ها طوري ساخته شده اند كه مي توان بالش و پتو و ملحفه را  داخل آن جاي داد. اتاق استوديو حمام نيز دارد، استوديو مي تواند آشپزخانه كوچكي نيز داشته باشد .

كانكتد روم  Connected Room  : دو اتاق تودرتو را مي گويند، هر دو اتاق به راهرو اصلي هتل راه دارد و هر كدام به تنهايي يك اتاق كامل است و حمام جداگانه اي هم دارد، اين دو اتاق به وسيله يك در از وسط به هم متصل است. چنانچه يك خانواده چهار نفره ، چنين اتاقي را درخواست نمايد ، بچه ها در يك اتاق و پدر و مادر در اتاق ديگر اقامت خواهند نمود ، بدون اين كه درب راهرو اصلي را باز كنند، دو اتاق از درب وسط مي توانند با هم در ارتباط باشند.

كابانا  Cabana :اتاقي است هم كف، كه پنجره آن به محوطه اي باز مي شود كه متصل به استخر شناست. ساكن چنين اتاقي مي تواند براي تعويض لباس از اتاق مخصوص خود استفاده نمايد .

فيستا سوئيت  Fiesta Suite  : اين نوع سوئيت ها معمولاً در هتل هائي قرار دارند كه داراي سالن عروسي است و پس از پايان مجلس عروسي ، براي استراحت و خواب در اختيار عروس و داماد قرار مي گيرد . معمولاً مخارج اين سوئيت قبلاً جزو هزينه هاي مجلس عروسي منظور گرديده و حساب جداگانه اي ندارد .

اتاقهاي ديگري هم در هتلها و متلها وجود دارند كه بنا به علاقه وتمايل مسافران دراختيار آنان گذاشته مي شود كه عناوين آنها در جدول "انواع اتاق " آورده شده است .

زتفاوت انواع اتاق در هتل 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۰۹:۳۷ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع:

فرق هتل all با uall

 

تا به حال به اين فكر كرديد كه اگر مي شد بدون كيف پول خود به رستوران هتل ها برويد چقدر عالي مي شد؟ تصور كنيد كه يك تور مسافرتي به آنتاليا شامل بليط هواپيما و هتل ۵ ستاره يوآل گرفتيد، بهترين قسمت اين سفر اين است كه زماني كه وارد اين هتل ها مي شويد لازم نيست نگران هزينه هاي غذا باشيد! چون هزينه همه اين ها را در هنگام خريد تور و رزرو هتل پرداخت كرده ايد.

هتل هاي all چه ويژگي هايي دارند؟

هتل هاي  (all inclusive) معمولا امكانات تفريحي خيلي خوبي دارند و مي توانيد بدون گشت و گذار در شهر، در خود هتل سفري به ياد ماندني را تجربه كنيد. جذابيت هاي اين هتل ها را كه ببينيد ديگر دلتان نمي خواهد از اين هتل ها بيرون برويد، فضاي لوكس و امكاناتي مثل استخر، باشگاه، ساحل اختصاصي، پارك آبي و … چنان شما را سرگرم مي كند كه ديگر قيد گشت زدن هاي شهري را مي زنيد و در هنگام تمام وعده هاي غذايي در خود هتل هستيد! در هنگام صبحانه، ناهار و شام به رستوران مي رويد و هر غذا و خوراكي كه دوست داشتيد را به طور رايگان ميل مي كنيد
رايگان بودن غذاهاي اين هتل ها فقط محدود به غذاهاي اصلي نيست بلكه هر ميان وعده اي شامل چاي، كيك، شيريني و … هم كاملا رايگان است. اگر از گردشگراني هستيد كه دوست داريد در مدت سفر بيشتر در هتل بمانيد و استراحت كنيد و حوصله ماجراجويي و گشت زدن در شهر را نداريد اين هتل انتخاب مناسبي برايتان است . هتل هاي all را بيشتر مي توانيد در مناطق ساحلي و ريزورت ها پيدا كنيد شهرهايي مثل آنتاليا و كوش آداسي هتل هاي all و Uall زيادي دارند. تنها محدوديتي كه در خوردن غذاهاي مختلف در اين هتل ها داريد اين است كه فقط تا ساعتي مشخصي از شب فرصت داريد تا  از اين غذاهاي رايگان استفاده كنيد و بعد از آن اگر هوس غذا خوردن كرديد بايد هزينه پرداخت كنيد. اما نگران نباشيد براي شما كه علاقه به غذا خوردن در نيمه هاي شب داريد هم انتخاب ديگري وجود دارد: هتل هاي uall ، كه در ادامه درباره آن ها صحبت مي كنيم گزينه مناسب ديگري براي شماست.

هتل هاي uall چه ويژگي هايي دارند؟

همه امكاناتي كه در هتل هاي all  وجود دارد در هتل هاي  (Ultra Inclusive) هم هست ، با اين تفاوت كه در هتل هاي uall به صورت ۲۴ ساعته مي توانيد از غذا و خوراكي هاي رايگان لذت ببريد. اين هتل ها حداكثر مهمان نوازي خود را به شما نشان مي دهند و هر وقت كه بخواهيد با خوراكي هاي خوشمزه خود از شما پذيرايي مي كنند. به غير از غذا، بعضي از ديگر خدمات اين هتل ها هم رايگان  است.

شما در واقع در لحظه اي كه اين هتل ها را رزرو مي كنيد هزينه هاي مربوط به خورد و خوراك خود را هم پرداخت مي كنيد و ديگر لازم نيست كه براي آن ها هزينه اي جداگانه بدهيد.

ز


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۳۲:۱۴ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع:

اين شهرها گران ترين هتل‌ هاي جهان را دارند

روش هاي بسياري براي سفر وجود دارد و افراد بسياري هر سال با صرف وقت يا هزينه سعي مي كنند از نقاط جديدي در جهان ديدن كنند. بعضي با هزينه بسيار كم و امكانات معمولي مسافرت مي كنند و بعضي در طول مسير خود سعي مي كنند در بهترين هتل ها اقامت داشته باشند.
سفر هميشه يكي از بهترين راه هاي تفريح و كسب تجربه بوده است. روش هاي بسياري براي سفر وجود دارد و افراد بسياري هر سال با صرف وقت يا هزينه سعي مي كنند از نقاط جديدي در جهان ديدن كنند. بعضي با هزينه بسيار كم و امكانات معمولي مسافرت مي كنند و بعضي در طول مسير خود سعي مي كنند در بهترين هتل‌ ها اقامت داشته باشند.
با اين كه مي توان در طول سفر در مكان هايي ارزان تر زمان را سپري كرد، افرادي هستند كه مي خواهند بهترين تجربه مسافرتي را به دست آورند و به همين خاطر هزينه بسياري را صرف اقامت در هتل‌ ها مي كنند. بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد كه افراد بسياري حاضر هستند تا هزينه سنگيني را صرف اقامت در بهترين هتل‌ هاي يك منطقه كنند. اين موضوع باعث شده است تا قيمت هتل‌ هاي تعدادي از پرطرفدارين مناطق گردشگري جهان به شدت افزايش يابد.

نگاه داريم به تعدادي از معروف ترين شهرهاي گردشگري جهان با گران ترين هتل‌ ها، بر اساس قيمت متوسط يك اتاق براي هر شب اقامت.

Oahu, Hawaii, U.S
قيمت: 440 دلار


يكي از معروف ترين مناطق گردشگري آمريكا جزاير هاوايي اين كشور است. هتل‌ هاي اين جزاير درسال هاي اخير با توجه به تعداد زياد طرافداران با افزايش قيمتي نزديك به 30 درصد مواجه شده اند كه آن ها را در ميان گران ترين ها قرار مي دهد.


St John, U.S. Virgin Islands
قيمت: 444 دلار


يكي ديگر از جزاير معروف آمريكا كه توانسته با در اختيار داشتن تعدادي از بهترين هتل‌ هاي جهان در ميان پرطرفدارترين مناطق گردشگري قرار گيرد. قيمت هر شب اقامت در يك هتل‌ ايمن جزيره برابر با 444 دلار است .
Manalapan, Florida, U.S
قيمت: 448 دلار

اين منطقه از فلوريدا در سال هاي اخير با افزايش قيمت چنداني مواجه نشده است، اما اين موضوع در حالي است كه قيمت هتل‌ هاي آن در حالت عادي بالاتر از حد معمول بوده است. يكي از معروف ترين هتل‌ هاي اين منطقه هتلي 5 ستاره 5 الماسي است كه توانسته جايگاه خود را در ميان بهترين هاي جهان حفظ كند.
Soufriere, St Lucia
قيمت: 448 دلار

جزاير تفريحي و توريستي در ميان پرطرفدارترين مناطق گردشگري جهان قرار دارند و به همين خاطر هتل‌ هاي لوكس و گران قيمت بسياري در آن ها ساخته شده است. هتل‌ هاي اين منطقه با اينكه امكانات بسياري را به مهمانان خود ارايه مي دهند در سال هاي اخير با كاهش قيمت رو به رو شده اند.


Mahe, Seychelles
قيمت: 448 دلار


با افزايش قيمتي برابر با بيش از 35 درصد هتل‌ هاي اين منطقه توانسته اند در سال هاي اخير به سود بسيار قابل توجهي دست يابند. افرادي كه به اين منطقه سفر مي كنند بيشتر با هدف گشت و گذار در طبيعت و بازديد از نقاط منحصر به فرد اين منطقه به سفر آمده اند اما حاضرند تا هزينه بسياري را هم براي اقامت در هتل‌ هاي لوكس متحمل شوند.


Wailea (Maui), Hawaii, U.S
قيمت: 470 دلار

يكي ديگر از جزاير هاوايي آمريكا كه با بيش از 30 درصد افزايش قيمت مواجه بوده است. به نظر مي رسد كه بسياري از مناطق گردشگري هرچقدر هم قيمتشان را افزايش بدهند بازهم افراد بسياري را جذب مي كنند.
West End, Anguilla
قيمت: 449 دلار


يك شب اقامت در هتل‌ هاي اين منطقه يعني هزينه اي برابر با بيش از 450 دلار. توجه داشته باشيد كه اين قيمت متوسط است و شما در صورتي كه بخواهيد در بهترين هتل‌ هاي اين منطقه شب را سپري كنيد بايد نزديك به 700 دلار هزينه كنيد.
Bora Bora, French Polynesia
قيمت: 799 دلار


يكي از گران ترين مناطق گردشگري جهان كه تعدادي از بهترين و زيباترين هتل‌ ها را در اختيار دارد. هتل‌ هاي اين منطه با توجه به ساخت منحصر به فردشان و امكانات بي نظيري كه ارايه مي دهند به صورت متوسط هزينه اي برابر با 799 دلار براي مسافران به همراه دارند.
ز


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۳۰:۳۶ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع:

مجلل‌ترين هتل‌هاي ايران در كدام شهرها هستند؟

با توجه به اينكه صنعت گردشگري به يك صنعت درآمدزا در سراسر دنيا بدل شده و روي اين صنعت و هتل‌هاي لوكس و جاذب توريست سرمايه‌گذاري مي‌كنند اما از نگاه فعالان اين صنعت، در ايران به اين صنعت كمتر توجه شده است.

ستاره و درجه هتل‌ها بر اساس كيفيت خدمات، تجهيزات مناسب، آموزش پرسنلي، رعايت موازين بهداشتي، فضاها و امكانات ساختماني و تاسيساتي و همچنين غذا تعيين مي‌شود و بديهي است هر نقصاني در بخش‌هاي ياد شده در هتل مي‌تواند در تقليل درجه هتل‌ موثر باشد. به گزارش اقتصاد نيوز براي درجه‌بندي هتل‌ها از واژه «ستاره» استفاده مي‌شود، مثل هتل‌ پنج‌ستاره، چهار ستاره و... اما معيار و ويژگي هتل‌ها براي گرفتن اين ستاره‌ها چه بايد باشد؟ از چه خصوصياتي بايد برخوردار باشند تا لايق گرفتن ستاره شوند؟ در بسياري از كشورها اين درجه‌بندي قوانين و استانداردهاي خاص خودش را دارد و گاهي خارج از اين قوانين ستاره‌هاي دوستانه هم از سر روابط دوستانه به برخي هتل‌ها داده مي‌شود. علي لطفي، مدير كل دفتر امور مراكز و خدمات گردشگري و ميراث فرهنگي در گفت‌وگويي كه با دانا داشته گفته است: درجه‌بندي هتل‌ها پس از گذراندن فرايند ارزيابي از سوي عوامل تطبيق استانداردهاي فني و كسب امتياز لازم و تاييد كميسيون درجه‌بندي استان صورت مي‌گيرد. در واقع ستاره و درجه هتل‌ها بر اساس كيفيت خدمات، تجهيزات مناسب، آموزش پرسنلي، رعايت موازين بهداشتي، فضاها و امكانات ساختماني و تاسيساتي و همچنين غذا تعيين مي‌شود و بديهي است هر نقصاني در بخش‌هاي ياد شده در هتل‌ مي‌تواند در تقليل درجه هتل موثر باشد. همچنين او افزود: در صحبت‌هاي محاوره‌اي و خاطرات سفر گفته مي‌شود كه مثلاً هتل‌ سه ستاره در فلان كشور مثل هتل پنج ستاره در كشور ماست يا به عكس. واقعيت اين است كه طبق استانداردهايي كه تعريف مي‌شود اين ناهمگوني ستاره‌ها را در كشورهاي مختلف به آساني مي‌توان مشاهده كرد به قول معروف بسياري از اين ستاره‌ها غيراستاندارد و به عبارتي دوستانه داده شده‌‌اند و ستاره‌اي رسمي كه حاكي از كيفيت باشد بسيار نادر است. يعني هيچگاه دو هتل‌ پنج ستاره حتي در يك شهر مثل هم نيستند و اين ناهمگوني از نظر تعداد اتاق، شكل كريدورها، تعداد سالن‌ها و رستوران‌ها و... به وضوح ديده مي‌شود. محل قرار گرفتن هتل‌ نيز مهم است. بعضي هتل‌هاي پنج ستاره در بافت سنتي و تاريخي شهر قرار دارند و هتل‌ ديگر در حاشيه شهر. همچنين او افزود: يك سري ملاك و معيارهاي از پيش تعريف شده، براي ستاره‌هاي مختلف وجود دارد و اينكه كداميك از اين ملاك‌ها ارجحيت دارد به سليقه برمي‌گردد و بعيد است سازماني براي استانداردسازي هتل‌ها اين موارد ناهمگون را اولويت‌بندي كند. او نيز در خصوص اينكه ارزيابي هتل‌ها بر چه اساس است گفت: در ارزيابي هتل‌ها سه اصل كلي امتيازبندي مي‌شود كه عبارتند از: يك امور ساختماني و تاسيساتي و محل قرار گرفتن هتل‌، امور مربوط به نوع و سطح سرويس و خدمات و تجهيزات (كميت و كيفيت خدمات رفاهي موجود در هتل)، دوم امور مربوط به مديريت و سوم نيروي انساني و آموزش. او همچنين در پاسخ به اينكه چه استانداردهايي در كشور براي دادن ستاره‌ها به هتل‌ها وجود دارد؟ اظهار كرد: استانداردهاي رعايت شده در هتل‌هاي كشور رفرنس خارجي داشته و بومي ايراني شده و اين حداقل استانداردها در خيلي از كشورهاي منطقه رعايت شده است. بنابراين يك هتل‌ با توجه به نوع خدماتي كه ارائه مي‌دهد و امكاناتي كه دارد و محل قرارگيري هتل‌ و پرستيز و لوكس بودن و تعداد اتاق و... لايق گرفتن ستاره مي‌شود كه به طور خلاصه در جدول زير به آن ملاك‌ها اشاره شده است. هتل‌ چهار ستاره و پنج ستاره در بالاترين سطح كيفيت خدمات و امكانات ارائه‌دهنده به مشتري قرار مي‌گيرند اما امروزه سطح امكانات برخي از هتل‌ها به اندازه‌اي بالاست كه به هتل‌هاي شش ستاره يا هفت ستاره مشهور شده‌اند كه البته تنها هتلي كه در سراسر دنيا به عنوان هتل‌ هفت ستاره شناخته شده، هتل‌ برج‌العربي دوبي در كشور امارات است كه سطح جديد از خدمات‌دهي و امكانات رفاهي موجود در يك مركز اقامتي را ارائه كرده است. نكته قابل توجه ديگر اين است كه با توجه به اينكه صنعت گردشگري به يك صنعت درآمدزا در سراسر دنيا بدل شده و روي اين صنعت و هتل‌هاي لوكس و جاذب توريست سرمايه‌گذاري مي‌كنند اما از نگاه فعالان اين صنعت، در ايران به اين صنعت كمتر توجه شده است. در تهران به عنوان پايتخت ايران تنها پنج هتل‌، پنج ستاره وجود دارد و در اصفهان كه به نصف جهان شهرت دارد و شهري توريستي محسوب مي‌شود تنها دو هتل‌ پنج ستاره موجود است. اما شهر مشهد با داشتن 11 هتل‌ پنج ستاره داراي بيشترين هتل‌ لوكس در كشور است. تهران و كيش هر كدام با داشتن 5 هتل‌ پنج ستاره در جايگاه بعدي هستند. تبريز و شيراز نيز هر كدام 3 هتل پنج ستاره دارند. اصفهان و يزد هر كدام داراي 2 هتل‌ پنج ستاره هستند و در نهايت چالوس، اراك، آذربايجان غربي، كرمان، بندرعباس، مازنداران وخوزستان نيز هر كدام يك هتل‌ پنج ستاره در دل خود دارند.
ز

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۲۸:۵۱ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع:

مديريت موثر در هتل

مديريت هتل نيازمند توانايي ذاتي و انعطاف پذيري براي اداره چند كار به صورت همزمان است .شما بايد هر لحظه به سرويس دهي به مشتريان و مديريت كاركنان هتل در بالاترين سطح بازاريابي رسيدگي نمائيد و رويدادها را طرح ريزي كنيد.وظيفه شما اين است كه اطمينان يابيد مشتريان در طول اقامتشان در هتل از رضايت و امنيت كامل برخوردارند اين بدان معناست كه شما مسئول هستيد بررسي كنيد كه ميزان تميزي اتاق ها در چه سطحي است وآيا امكانات به صورت مناسب ارائه شده اند يا نه.

كارمندان خود را بشناسيد

پيش از اينكه بتوانيد دپارتمان هاي مختلف را مديريت كنيد، ابتدا بايد دريابيد كه افراد مستقر در آن بخش ها چه وظايفي دارند.يك اتاق را تميز كنيد و زمان را بسنجيد كه چقدر تميز كردن اتاق طول ميكشد و چه چيزهايي به اين منظور مورد نياز است.

در بخش پذيرش كار كنيد تا متوجه شويد چه تعداد از مشتريان ناراضي هستند و چه مشكلاتي توسط كاركنان رفع ميشود كه شما از آنها بي اطلاع هستيد.

ممكن است فكر كنيد كه بسياري از شكايات مشتريان را بررسي ميكنيد اما در واقع اين كارمندان بخش پذيرش هستند كه بخش بزرگي از اين مشكلات را بدون كمك شما رفع ميكنند.

براي صحبت با مدير تأسيسات، مدير پيش خدمت ها و  آشپز وقت بگذاريد تا دريابيد در يك روز عادي چه اتفاقاتي روي ميدهد.

با داشتن اين تجربيات شما از دو جهت در مديريت موفق خواهيد بود: اول اينكه شما از دانشي برخوردار ميشويد كه درك بهتري از كارمندان و شكايات و مشكلات آنها به شما ارائه ميدهد ،دوم اينكه كارمندان احترام بيشتري برايتان قائل ميشوند چون ميدانند كه از مسائل آنها مطلع هستيد.براي مديريت مؤثر هتل ، شما نيازمند حمايت و احترام كاركنان خود هستيد و اگر چند مشكل همزمان پيش آمد بايد بدانيد چگونه آنها را اولويت بندي كنيد.

هيأت نمايندگي 

هيأت نمايندگي كليد موفقيت مديريت روزانه يك هتل است.مدير به همه ي دپارتمانها سركشي ميكند اما كارمندان بايد به مدير دپارتمان خودشان گزارش دهند نه به مدير هتل.با مديران دپارتمانها جلسه ي روزانه و كوتاه مدت داشته باشيد تا در مورد مسائل مهم آن روز صحبت كنيد.مثلا ذكر كنيد كه تمام اتاق ها پر هستند بنابراين كارمندان بخش خانه داري بايد با بيشترين سرعت ممكن كار كنند يا مثلا به سرآشپز يادآوري كنيد كه در سالن كنفرانس براي زمان ظهر تعداد 100 دست غذاي ناهار لازم است.

اگر ناظر تأسيسات قرار است در اتاقي تعميرات انجام دهد،ميتواند اطلاعات را به بخش خانه داري بدهد تا ابتدا تعميرات انجام شود و سپس نظافت اتاق انجام گردد.اجازه دهيد سرپرستان دپارتمانها كارمندانشان را مديريت كنند اما خودتان به صورت سرزده  و تصادفي به كارشان سركشي نمائيد.مثلا وقتي در حال تميز كردن و يا تعمير اتاق هستند، اتفاقي به اتاق برويد تا سطح حرفه اي بودن آنها را بررسي نمائيد.هر چه بيشتر با كاركنان هتل در تعامل باشيد، حتي اگر به شما گزارش ندهند، بيشتر ميتوانيد روي انجام كار به بهترين نحو روي آنها حساب كنيد.

پاداش به كاركنان

به دليل گستردگي كار مديريت هتل، هيچ راهي وجود ندارد كه به تنهايي از عهده تمام كارها بربيائيد.با داشتن پرسنلي كه به خوبي آموزش ديده اند، ميتوانيد اطمينان يابيد كه مهمانان هتل، اقامتي راحت و به ياد ماندني خواهند داشت. بيشتر اعضاي كاركنان هتل را قشر كارگري تشكيل ميدهند و در بخش هايي هستند كه تحصيلات بالايي براي انجام كار نياز نيست و اغلب اين بدان معناست كه از دستمزد بالايي هم برخوردار نيستند، در اكثر موارد حداقل حقوق يا كمي بيشتر از حداقل دريافت ميكنند.

اين مسائل باعث نميشود كه درجه اهميت شغلي آنها را پايين فرض كنيد، اتاق ها بايد به بهترين نحو تميز شوند، گارسون ها بايد به منوي غذايي و مراحل سرو غذا مسلط باشند و پرسنل پذيرش هتل بايد بسيار مؤدب و دوستانه برخورد كنند حتي وقتي كه مهمانان با بي احترامي با آنها رفتار نمايند. يك سيستم پاداش دهي تعيين كنيد تا به كاركنان انگيزه دهيد بهتر كار كنند.اين سيستم باعث ميشود كارها به آساني انجام گيرند. دپارتماني كه در طول هفته بالاترين رأي را در ارائه ي بهترين كارايي داشته معرفي كنيد و پاداش هاي مالي كوچكي را براي آن دپارتمان در نظر بگيريد يا اگر كارمندي قبل از شما يك مسئله تأسيساتي را حل نمود به او پاداش دهيد.نياز نيست پاداش خيلي زياد باشد، حتي پاداش هاي كوچك هم به مرور زمان باعث ايجاد انگيزه در كارمندان ميشود و آنها را تشويق ميكند كه به خوبي كار كنند.

بازار وبرنامه ريزي

براي مديريت مؤثر هتل، بايد از چند ماه قبل براي رويدادها و ارتقاء كيفي آن برنامه ريزي نمائيد.وارد كردن  زمينه هاي جديد تجاري براي موفقيت هتل بسيار ضروري است.مثلا در فصل تابستان برنامه ي بازاريابي خود را بر مبناي جشن ها و فستيوالهاي تابستاني طرح ريزي نمائيد.در فصل زمستان با برنامه ريزان رويدادهاي مختلف تماس بگيريد تا براي اجرا و اقامت مهمانان كنفرانس ها روي هتل شما حساب كنند.رابطه خود را با تشريفات مجالس عروسي و سالن هاي اطراف گسترش دهيد و پكيج هاي جذابي براي مهمانان عروسي ها پيشنهاد دهيد كه در ساير هتل ها ارائه نميشوند مثل سرويس رفت و برگشت به مراسم عروسي.

ش


برچسب: هتل، رزرو هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۳۱:۰۳ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع:

استاندارد ارائه صورتحساب در رستوران يا هتل (قسمت دوم)

دريافت صورتحساب :

پس از ارائه صورتحساب و توضيحات لازم، ايستادن سر ميز و انتظار براي دريافت مبلغ صورتحساب ممنوع است. ميز را ترك كنيد و چند دقيقه اي به مهمان فرصت دهيد تا در صورت نياز فاكتور را بررسي نموده و پس از شمارش مبلغ، آن را براي شما بگذارد. سعي كنيد حتي الامكان مبلغ را در حضور مهمان شمارش نكنيد. همچنين به ياد داشته باشيد ما ميزبانان حق نداريم از حيطه ادب و آداب حرفه اي خارج شويم. تعارف هاي زياد جهت ايجاد صميميت بيش از حد و اصرارهاي بي جا مبني بر عدم پرداخت صورتحساب، خصوصاً براي مهمانان خارجي ابداً حرفه اي نيست.

پرداخت انعام :                                                                                                  

پرسنل رستوران يا هتل در اين خصوص بايد كاملا آموزش ديده و حرفه اي عمل كنند. تأكيد مي شود ميزبانان به هيچ عنوان حق مطالبه و يا يادآوري انعام را نداشته و در صورتي كه مشتريان انعامي پرداخت نمودند مي بايستي بدون شمارش، آن را دريافت و تشكر و قدرداني كنند. مطلب قابل توجه آن است كه ميزبان حق ندارد باقي پول مهمانان را به عنوان انعام فرض كرده و آن را برداشت كند. مابقي مبلغ صورتحساب مي بايستي داخل همان فولدر به مهمان باز گردانده شود و در صورتي كه مهمان بخواهد انعام دهد آن را روي ميز رها كرده و يا قبل از بازگرداندن مابقي مبلغ، ميز را ترك مي كند. بايد دقت كنيد در صورت پرداخت و يا عدم پرداخت انعام از سوي مهمان، هيچ تفاوتي در رفتار و خدمات شما نبايد مشاهده گردد.

مرحله نهايي :

مراحل آخر پذيرايي از مهمان يا (Last Impression) مانند مراحل اوليه برخورد با او يا (First Impression) بسيار مهم و حياتي بوده و اين لحظات معمولا هميشه در ياد و خاطر مهمان مي ماند. لذا پيش از خروج او مطمئن شويد مهمان از خدمات شما رضايت كامل دارد و فراموش نكنيد كه اگر فرم نظرسنجي براي مهمان داريد، حتما آن را در اين مرحله ارائه نموده و يا شفاهاً نظر و پيشنهادش را دريافت كنيد. در انتها مهمان خود را تا درب رستوران بدرقه و مشايعت كنيد. تشكر و اداي احترام در تمام مراحل، اعم از ارائه صورتحساب، دريافت آن و يا دريافت فرم نظرسنجي ضروري است.

 

در انتها فراموش نكنيم كه ادامه حيات و موفقيت تجاري ما بستگي به رعايت همين نكات كوچك و حرفه اي در مراحل پذيرايي داشته و مهماني كه با اين نكته سنجي در تمام روند سرويس دهي روبرو شود، به مرور تبديل به مهماني وفادار و دائمي گرديده و از طريق تبليغات غيرمستقيم و دهان به دهان سود سرشاري را براي ما به ارمغان مي آورد.

ش


برچسب: هتل، رزرو هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۲۸:۰۵ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع:

استاندارد ارائه صورتحساب در رستوران يا هتل (قسمت اول)

يكي از پيچيده ترين و چالش برانگيزترين مواردي كه هر ميزبان يا سر ميزبان رستوران و يا هتل با آن روبرو است بحث ارائه صورتحساب به مهمان است. اين بخش از سرويس دهي نه تنها براي ميزبانان استرس فراوان به همراه دارد، بلكه ذهن مديران و سرپرستان را نيز درگير كرده است، چرا كه اقدام صحيح و به موقع مي تواند مشتريان رستوران يا هتل را تبديل به مهمانان دائمي و وفادار كرده و يا بلعكس آنها را با خاطره اي تلخ و منفي بدرقه نمايد. لذا در زير بطور خلاصه مواردي را كه ميزبانان و مديران در ارائه صورتحساب بايد رعايت نمايند، ذكر مي كنيم:

زمان ارائه صورتحساب :

هرگز در ارائه صورتحساب عجله نكنيد، ارائه صورتحساب مهمان پيش از درخواست او موجب مي شود مهمان بپندارد كه رستوراندار تمايل دارد او زودتر از رستوران خارج شود و فقط پول اوست كه اهميت دارد، همچنين تاخير نيز جايز نيست و پس از درخواست او نبايد ارائه صورتحساب بيش از 2 تا 3 دقيقه زمان ببرد.

نحوه ارائه صورتحساب :

صورتحساب بايد به صاحب مراسم و يا ميزبان ميز ارائه شود (اينجا منظور از "ميزبان ميز" شخصي است كه اقدام به دعوت از ديگران كرده و  ساير مشتريان آن ميز مهمان او بوده و او پرداخت كننده صورتحساب است). پرسنل بايد هوشمندانه از پيش ميزبان مهماني يا هر ميز مشخص را شناسايي كرده و صورتحساب را به او ارائه نمايند. در صورتي كه پرداخت كننده ميز مشخص نيست، پرسنل رستوران مي توانند مودبانه با جمله "صورتحساب را به چه كسي بايد ارائه كنم" سراغ او را بگيرند و يا در نهايت در صورتي كه ميز، پرداخت كننده مشخصي ندارد، صورتحساب را در وسط ميز يا در گوشه آن قرار داده و ميز را ترك كنند.

بايد توجه داشت كه صورتحساب بايد كاملا تميز و مرتب و عاري از هرگونه لك و كثيفي يا چربي باشد و صورتحساب ترجيحاً نبايد براي ساير ميهمانان ميز (به غير از صاحب مراسم) قابل رويت باشد. بسياري از رستوران ها صورتحساب را داخل فولدر يا جعبه هاي مخصوص آن قرار مي دهند. همچنين در صورتي كه صورتحساب نياز به امضاء دارد، قرار دادن خودكار با آرم هتل يا رستوران نبايد فراموش شود (اين مورد براي مهماناني كه از كارت اعتباري براي پرداخت استفاده مي كنند و يا مهمانان مقيم هتل ها بسيار رايج است).

توضيح صورتحساب :

به ياد داشته باشيد كه چك و چانه زدن با مهمان در خصوص مبلغ صورتحساب كاملا اشتباه است. در صورتي كه مهمان سوالي دارد خيلي مودبانه و صبورانه سعي كنيد در نهايت سادگي و آرامش پاسخ مناسب را ارائه دهيد و در صورتي كه مهمان به درست يا اشتباه اعتراض دارد حتما مدير سالن يا رستوران را جهت پاسخگويي صدا كنيد. اگر اعتراض مهمان صحيح بود بدون بهانه جويي و توجيه در جهت رفع اشكال و ارائه صورتحساب صحيح اقدام نموده و حتما از مهمان عذرخواهي كنيد و در صورتي كه سوء تفاهم ايجاد شده بود سعي كنيد كاملا شفاف سازي نمائيد. در نهايت يادتان باشد هزينه جذب مشتري جديد 5 برابر حفظ مشتري فعلي است و مشترياني كه شما مشكلشان را مدبرانه حل كرده ايد به مراتب وفادارتر از ساير مشتريان خواهند بود.

 

 ادامه دارد

ش


برچسب: هتل، رزرو هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۲۴:۵۲ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع:

تشكيل كارگروه مشترك براي ارزيابي هتل‌ها

معاون گردشگري از تشكيل كارگروه مشترك جامعه هتلداران، ارزيابان هتلها و معاونت گردشگري در راستاي دستيابي به نقطه مطلوب در امر ارزيابي و درجه‌بندي هتلها خبر داد. اين خبر مي‌تواند مهر پاياني بر يكي از دغدغه‌هاي مطرح در بخش هتلداري باشد؛ چه آنكه يكي از انتقادهايي كه گردشگران بين‌المللي از ايران مطرح مي‌كنند، تفاوت استانداردهاي هتلداري در ايران و ديگر كشورها است. هنگامي كه يك گردشگر براي سفر خود هتل چهارستاره‌اي را در ايران رزرو مي‌كند، تصور او از هتل چهارستاره، هتلي با امكانات مشخص در كشور مبدأ خواهد بود اما هنگامي كه در كشور ما استاندارد مورد قبول بين‌المللي در اين بخش وجود ندارد، اين تفاوت كيفيت موجب انتقاد گردشگران خواهد شد. اما به نظر مي‌رسد هم‌اكنون سازمان ميراث فرهنگي عزم خود را براي حل اين مشكل جزم كرده است.

 

تا آنجا كه مرتضي رحماني موحد در نشست هم‌انديشي با هيات‌مديره جامعه هتلداران و ارزيابان استانداردسازي استان‌هاي كشور گفت: «با توجه به اهميت فرآيند استانداردسازي واحدهاي اقامتي و ارتقاي سطح خدمات، دستيابي به افزايش سرعت امور، كاهش دغدغه‌ها و حركت به سوي نقطه مطلوب ارزيابي و درجه‌بندي واحدهاي اقامتي، همواره جزو اولويت‌هاي اجرايي اين حوزه قرار دارد. بر همين اساس با هدف تدوين سياست‌هاي سه عنصر ساختار، ضوابط و فرآيند ارزيابي و درجه‌بندي هتلها، كارگروهي مشترك بين جامعه هتلداران، ارزيابان هتلها و معاونت گردشگري تشكيل مي‌شود.» به گزارش روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، اين مقام مسوول با بيان اينكه به‌كارگيري نظام خودارزيابي مي‌تواند ضمن ايجاد رقابت در افزايش ضريب اشغال واحدها و نيز افزايش ميزان رضايتمندي مسافران موثر واقع شود، اظهار كرد: «در حوزه كيفيت خدمات با مفروضات ثابت به معناي ضوابط، قوانين و دستورالعمل‌هاي بالادستي و متغيرهايي متناسب با شرايط جاري و واقعيت‌ها روبه‌رو هستيم كه براي ايجاد تناسب مطلوب و رفع چالش‌هاي احتمالي مي‌توان با واگذاري امور تخصصي و حرفه‌اي به جامعه هتلداران در تسريع روند ارتقاي كيفيت خدمات موثرتر عمل كرد.» معاون گردشگري در ادامه افزود: «ضمن پذيرش شرايط موجود مي‌توان با پرهيز از نقد امكانات حال حاضر و عدم مقايسه دائمي آن با صنعت موفق هتلداري در كشورهاي پيشرفته، راهكاري جمعي براي افزايش كيفيت خدمات هتل‌هاي كشور و در پي آن افزايش ضريب اشغال و درآمدزايي واحدهاي مربوطه در نظر گرفت.»

 

هتلها؛ ويترين فرهنگ كشور

رحماني موحد همچنين كيفيت خدمات گردشگري را نمادي از درون كشورها و درجه‌بندي كيفيت خدمات را تكليفي حاكميتي خواند و تصريح كرد: «وقتي گردشگران از حلقه‌هاي صنعت گردشگري همانند هتلها، حمل‌ونقل و... استفاده مي‌كنند، ميزان رضايتمندي خود را به كشور مربوطه، فرهنگ و ميهمان‌نوازي عمومي و در نهايت حاكميت آن نسبت مي‌دهند؛ در نتيجه نوع خدمات اين حوزه و كسب رضايتمندي مشتري از جايگاه و اهميت بالايي برخوردار است.» معاون گردشگري در پايان بر بهره‌برداري از تجربيات، انباشت دانش و جايگاه حقوقي موجود ميان فعالان تخصصي اين حوزه و جامعه هتلداران و همچنين تعريف فرآيند ارتباط و كسب مشاوره در زمينه استانداردسازي تاكيد كرد. حالا بار ديگر قرار است اقدامي در راستاي استانداردسازي هتلها و مراكز اقامتي صورت گيرد؛ اقدامي كه فعلا وعده آن داده شده و فعالان اين صنعت در انتظارند تا عمل به آن را شاهد باشند.

ز


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۴:۰۴ توسط:وب سازان نوين ايده موضوع: